ZABYTKOWY POZYTYW Z MUZEUM PRASY

"ZABYTKOWY POZYTYW Z MUZEUM PRASY ŚLĄSKIEJ W PSZCZYNIE - HISTORIA I PROBLEMY REKONSTRUKCJI"

- to tytuł artykułu autorstwa prof. Juliana Gembalskiego, który został opublikowany przez Redakcję Wydawnictw Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w opracowaniu zbiorczym zatytułowanym "ŚLĄSKIE ORGANY III". Publikacja zawiera obfite materiały konferencji organoznawczej zorganizowanej w roku 2013 przez Katedrę Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego oraz Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej.

Ogromny to zaszczyt dla naszego skromnego muzeum, aby w tak szanownym gronie rozprawiano o posiadanym przez nas pozytywie. Przy okazji warto wspomnieć, że obecny blask tych XVII-wiecznych organów zawdzięczamy także samemu autorowi artykułu prof. Julianowi Gembalskiemu, który sprawuje pieczę nad tym szczególnym intrumentem. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem.

CZYTAJ ARTYKUŁ *.pdf

(pb / fot. pb)