Przejdź do: treści | menu

Atrakcje

W dawnej oficynie typograficznej każdy zwiedzający może osobiście wytłoczyć pamiątkowy druczek na zabytkowej prasie. W tym miejscu poczujesz się jak XIX-wieczny drukarz, który siłą własnych rąk uruchamiał mechanizm prasy. Udostępniona maszyna typu Boston wykonana została w warsztacie Emila Kahle w Lipsku w roku 1850. W pomieszczeniu prezentowane jest kompletne wyposażenie dawnej drukarni.

Multimedia

Muzeum Prasy Śląskiej wyposażone jest w system do prezentacji multimedialnych. W jednej z sal ekspozycyjnych, na dużym ekranie, zawieszonym nad maszynami drukarskimi wyświetlany jest krótki film opowiadający historię drukarstwa oraz zasady działania wybranych maszyn drukarskich.

Kącik dla dzieci

Z początkiem 2013 roku udostępniliśmy w biurze naszego muzeum kącik dla dzieci. Teraz każdy, także najmłodszy odwiedzający znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Zapraszamy w towarzystwie całych rodzin!

Mapa z pulpitem do interaktywnej prezentacji

Wyposażenie muzeum w grudniu 2016 roku wzbogaciło się o nową pomoc dydaktyczną. Jest nią mapa przedstawiająca lokalizacje najstarszych i najważniejszych drukarni na Śląsku z pulpitem do interaktywnej prezentacji. Mapa została zainstalowana na poddaszu w odnowionej sali ekspozycyjnej.

Zapraszamy!

(pb / MMXVII)

 

© 2011-2023 Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie serwisów www: Artscape