RADA PROGRAMOWA MUZEUM PRASY ŚLĄSKIEJ

W piątek 28 lutego 2014 r. odbyło się posiedzenie Rady  Programowej Muzeum Prasy Śląskiej, której członkami są wybitne śląskie autorytety: profesorowie - Julian Gembalski, Jan Malicki, Dariusz Rott i Tadeusz Sławek. W spotkaniu uczestniczyli również Sekretarz Gminy Pszczyna – Celina Biel oraz Poseł na Sejm RP – Sławomir Kowalski oraz Członkowie Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.
Kustosz muzeum Pan Aleksander Spyra zrelacjonował działalność muzeum w ubiegłym roku. Omówiono również aktualne plany na 2014 rok. Punktem kulminacyjnym spotkania była dyskusja nad modernizacją i uatrakcyjnieniem Muzeum Prasy Śląskiej w przyszłości.