Przejdź do: treści | menu

Aktualności

Otwarcie Jarmarku oraz promocja VII tomu Kronik Pszczyńskich

W piątek 15 grudnia 2023 roku Zespół Regionalny "Pszczyna" wystąpił na Pszczyńskim Jarmarku Świątecznym podczas jego otwarcia. Zaczęło się od wspólnego kolędowania ze Sławomirem i Kajrą, którzy w tym dniu nagrywali ujęcia do świątecznej edycji "Śląskiej karuzeli". Program zostanie wyemitowany na antenie TVS już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia o godz. 14:25.

Oficjalnie otwarcia Jarmarku dokonali gospodarze miasta - burmistrz Dariusz Skrobol wraz z Magdaleną Czarnecką, pełniącą funckję wiceburmistrza. Na scenę została także wywołana nasza zespołowa koleżanka Justyna Kitel, która obchodzi w okresie świątecznym jubileusz swoich urodzin. Niechaj złożone wówczas życzenia spełnią się - czego życzymy z całego serca!

Tradycyjnie w świątecznej atmosferze zaprezentowano kolejny, VII już zeszyt Kronik Pszczyńskich. Ta cenna pubilkacja powstaje pod redakcją dr Barbary Sopot-Zembok oraz Grzegorza Cempury, a wydawcą jest Urząd Miejski w Pszczynie oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Warto wpomnieć, że Kroniki współtworzą mieszkańcy Pszczyny oraz pasjonaci regionu, którzy piszą teksty do poszczególnych rozdziałów tworząc interesującą i wartościową całość.

Polecamy i zapraszamy do współpracy.

Darmowe egzemplarze można odebrać w biurze Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego przy ul. Piastowskiej 26 oraz w Biurze Informacji Turystycznej na Rynku vis-à-vis Bramy Wybrańców.

(pb / fot. Piotr Buchta, Dawid Achtelik)

<< Wróć do poprzedniej strony

© 2011-2024 Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie serwisów www: Artscape