Dni otwarte muzeum 25-26 listopada

Zapraszamy do Muzeum Prasy Śląskiej na DNI OTWARTE. W najbliższy weekend 25-26 listopada 2023 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 roku zwiedzających po muzeum będzie oprowadzać młodzież z LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Poza naszym muzeum z eksponatami będzie można zapoznać się w Izbie Regionalnej w Jankowicach, Muzeum Regionalnym „Kamojówka” w Suszcu, „Smolarni” w Kobiórze, Muzeum Regionalnym w Goczałkowicach-Zdroju oraz Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie.

Dwudniowe wydarzenie jest pokłosiem projektu „Z mikrofonem po muzeach” zainicjowanego przez Powiat Pszczyński, w którym uczestniczyła młodzież trzech pszczyńskich szkół.