WARSZTATY TEMATYCZNE

UWAGA - OFERTA DLA SZKÓŁ !!!

Praktyczne warsztaty tematyczne

Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego prowadzi warsztaty tematyczne dla zorganizowanych grup wieloosobowych, głównie dla młodzieży szkolnej. Zajęcia prowadzone są przez pracowników muzeum w różnych dyscyplinach i tak propozycja obejmuje:

1. Warsztaty dziennikarskie – uczniowie w grupie do 10 osób wykonują z instruktorem winietę gazetki, łamią stronę tytułowa, formują podlew pod ilustrację, klinują do formy, robią próbną odbitkę na XIX wiecznej prasie typograficznej i korektę.

Czas warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych

2. Warsztaty introligatorskie – przybliżamy ten rzadki zawód – poprzez warsztaty dla grup do 10 uczniów, którzy wykonują na dawnych ręcznych urządzeniach: obcinanie bloku książki, falcowanie, bigowanie okładki, przyklejanie bloku okładki i obcinanie całości książki na gilotynie.

Czas warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych

3. Warsztaty instrumentów muzycznych – to przybliżenie młodzieży dawnych instrumentów muzycznych używanych przeważnie na terenie Śląska. Warsztaty odbywają się w „Izbie u Telemanna” sali ekspozycyjnej i koncertowej, zlokalizowanej na piętrze kamienicy.
Uczestnicy zapoznają się z cennymi instrumentami muzycznymi, ich budową i brzmieniem. Wysłuchają kilku taktów na bezcennym pozytywie z XVIII wieku, „piano de table” z 1805 roku czy wiedeńskim fortepianie z przełomu XIX/XX wieku.

Czas trwania warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych.

4. Ekskluzywne warsztaty tłoczenia na ręcznie czerpanym papierze 2 kolorowego druku z 1612 roku – każdy z uczestników tłoczy druk na XIX wiecznej prasie ręcznej typu „boston” i zachowuje go dla siebie.

Czas trwania warsztatu – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 150 złotych.

Każdy udział w wymienionych warsztatach proszę rezerwować telefonicznie: 32 210 16 27, 796 014 964 lub e-mail: biuro@tmzp.pl co najmniej 1 tydzień wcześniej.

Kliknij TUTAJ aby przejść do odpowiedniej zakładki.