Spotkanie autorskie z Jerzym Ciurlokiem

25 kwietnia w Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie odbył się wieczór autorski Jerzego Ciurloka.

Autor prezentował swoją najnowszą publikację "O drukarzach, drukarniach i drukach śląskich...". A dzieło jest wyjątkowe, bo to jedyna tak kompleksowa pozycja przybliżająca historię śląskiej książki. Pisarz podzielił się ciekawostkami związanymi ze zbieraniem potrzebnego materiału. A był to prawdziwie detektywistyczny wyczyn. Autor niejednokrotnie weryfikował obowiązującą do tej pory wiedzę. Sam o swojej książce mówił, że jest to epicka opowieść czasem nawet o rysach kryminału.

Jerzy Ciurlok wspomina w niej nie tylko drukarzy, ale i chłopów- bibliofilów. Jak sam podkreślił, śląska historia czytelnictwa powinna napawać nas, Ślązaków dumą. Książki rzeczywiście trafiały u nas pod strzechy. - Bez słowa drukowanego nie bylibyśmy tacy, jacy jesteśmy teraz - dodał na zakończenie.

Żródło/zdjęcie:

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie