Przejdź do: treści | menu

Aktualności

Rada Programowa Muzeum 2019

      W trosce o los naszego Muzeum jak co roku obradowała Rada Programowa. Spotkanie odbyło się w piątek 29 marca br. w Izbie u Telemanna.  W tegorocznym posiedzeniu uczestniczyli prof. Tadeusz Sławek, prof. Julian Gembalski, prof. Dariusz Rott, przedstawiciele władz miasta pan Dariusz Skrobol oraz pani Barbara Sopot-Zembok, a także Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej oraz założyciel muzeum i jego wieloletni kustosz pan Aleksander Spyra.
    Prezes Zarządu TMZP zreferował ubiegłoroczną działalność, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskanych eksponatów z likwidowanego warsztatu drukarskiego działającego przy Muzeum Śląskim w Katowicach oraz podarowanych przez zaprzyjaźnioną drukarnię z Kochcic.
     Tematem rozmów były także wydarzenia kulturalne organizowane w muzeum oraz poszukiwanie nowych pomysłów na poszerzenie tego typu działalności.
       Dyskusja objęła też plany zagospodarowania dodatkowych pomieszczeń w sąsiadującej z muzeum kamienicy, przekazanych przez Burmistrza w celu urządzenia w nich nowej ekspozycji. To bardzo ogromna pomoc, która pozwoli na zaprezentowanie wciąż zmagazynowanych artefaktów, które poszerzą i uatrakcyjnią prezentowaną ekspozycję.

(pb)

<< Wróć do poprzedniej strony

© 2011-2022 Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie serwisów www: Artscape