Pszczyński Niezależny Orędownik Kulturalny numer 141 - zopusty 2015

Pszczyński Niezależny Orędownik Kulturalny
numer 141 - zopusty 2015

"lokalne obserwatorium kultury"

W numerze: recenzje lokalnych wydawnictw - książki Haliny Dudały "Clerus Decanatus Plesnensis - w świetle protokołów kongregacji dekanalnych z lat 1691-1756", książki Mariana Małeckiego "Militarne dzieje Śląska", artykuł "Szkice z dziejów tolerancji na ziemi pszczyńskiej" autorstwa Aleksandra Spyry, lokalna poezja w wydaniu Henryka R. Kotasa, słów kilka i tyleż zdjęć informujących o nowej galerii malarstwa na Zamku w Pszczynie, o nowych nabytkach Muzeum Prasy Śląskiej, opowiadanie, fotociekawostka, interesujące komentarze, ciekawe spostrzeżenia i wszystko to, co każdy miłośnik ziemi pszczyńskiej wiedzieć powinien!

Wersja drukowana dostępna za jedyne 2 zł w zaprzyjaźnionych miejscach dystrybucji oraz w biurze Muzeum Prasy Śląskiej przy ul. Piastowskiej 26 w Pszczynie.

Zapraszamy do lektury!

PNOK nr 138

Po kliknięciu w poniższy link proszę czekać na otwarcie dokumentu.
Czas oczekiwania jest uzależniony od typu łącza i może trwać nawet kilkadziesiąt sekund.

Otwórz dokument (pdf)