POLOWANIE U HOCHBERGÓW - podsumowanie

POLOWANIE U HOCHBERGÓW  - podsumowanie

W minioną sobotę 25 maja Pszczyna po raz piąty stała się terenem fabularnej gry miejskiej przybliżającej uczestnikom historię miasta i jej dawnych mieszkańców. Gra, podobnie jak w roku ubiegłym była atrakcją programu DAISY DAYS, czyli imprezy poświęconej księżnej Daisy – symbolowi miasta. W tym roku grę zdominowała postać księżnej oraz klimaty wytwornego przyjęcia i gości, bo tematem imprezy było POLOWANIE U HOCHBERGÓW. Oto księżna Daisy i Jan Henryk XV Hochberg osobiście zaprosili graczy (którzy wcielili się w arystokratów z całej Europy) na polowanie połączone z licznymi atrakcjami.  Wśród atrakcji (a zarazem zadań gry) znalazły się: rozpoznawanie zwierząt w Zagrodzie Żubrów, naśladowanie sygnałów myśliwskich, gra w krokieta za Zamkiem w towarzystwie księcia Hochberga, kapslowe wyścigi konne we wnętrzach odnowionych Stajni Książęcych, pomoc służącym Daisy w nawlekaniu pękniętego sznura pereł, ploteczki o Hochbergach w Herbaciarni, odróżnianie prawdy od fałszu na temat Daisy w Muzeum Prasy Śląskiej, rysowanie herbów rodowych i śpiewanie o Jabłku księżnej Daisy we wnętrzach Pszczyńskiego Centrum Kultury. Jak co roku, mimo nieco deszczowej pogody do Pszczyny zjechali gracze z całego regionu, a nawet z Małopolski. Blisko 150 osób wędrowało przez 3,5 godziny po terenie gry biorąc udział w kolejnych zadaniach i zbierając punkty. To one właśnie pozwoliły wyłonić aż 5 zdobywców głównych nagród, w tym zaproszeń do pszczyńskich lokali gastronomicznych, obiektów kulturalnych i sportowych. Laur zwycięstwa trafił w tym roku do zespołu Eweliny Gawlak z Goczałkowic Zdrój, które na czas gry nazwały się Daisy’s Children.

(aj)