POLOWANIE U HOCHBERGÓW

„POLOWANIE U HOCHBERGÓW”
V JUBILEUSZOWA GRA KSIĄŻĘCA ATRAKCJĄ DAISY DAYS W PSZCZYNIE

W sobotę 25 maja br. w trakcie piątej, jubileuszowej edycji Gry Książęcej w Pszczynie uczestnicy przeniosą się wyobraźnią do początku XX wieku i zamienią w bardzo wytwornych gości, którzy przybywają z całej Europy na książęce polowanie. Gospodarzami polowania będzie książęca para: Daisy i Jan Henryk XV Hochberg. Goście wezmą udział w zabawach i konkurencjach w charakterze epoki, by zdobyć główną nagrodę gry! Uwaga! Przybycie na grę w stylowym nakryciu głowy będzie premiowane dodatkowymi punktami.

Czym jest Gra Książęca?
Gra Książęca to organizowana od 2009 roku bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych fabularna gra miejska. Celem gry jest przybliżanie uczestnikom atrakcji turystycznych Pszczyny, historii miasta i ciekawostek o życiu jego dawnych mieszkańców. Do udziału
w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wszystkie informacje gracze zdobywają w toku zabawy. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry czekają nagrody ufundowane przez Sponsora.

Gra rozpocznie się o 16.30, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 20.30.

Dla kogo gra?
Gra Książęca to blisko czterogodzinna impreza łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody, elementy gier komputerowych i RPG. Do udziału w grze zachęcamy osoby
w każdym wieku, które chcą w ciekawy, aktywny sposób poznać  najciekawsze miejsca
w Pszczynie.

Jak wziąć udział w grze?
Do udziału w grze niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu gry od 13.00 do 16.15 w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku. W grze można brać udział indywidualnie lub w zespołach 2-osobowych. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 200 miejsc w grze. Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać
z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gry www.gra.pszczyna.pl.
Z rezerwacji internetowej można skorzystać od 10 do 24 maja 2013 (do godz. 23:59) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc w grze.

Kto za tym stoi?
Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury,
a producentem  wykonawczym firma Silesia Events. Sponsorami nagród Gry są: „Wieża Woda” – Steampunkowa restauracja w Pszczynie, Restauracja „U Mikołajca”, Hotel „Imperium”, Restauracja „Kameralna” w Hotelu Piaskowym, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej sp. z o.o., Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Pszczynie. Patronat medialny nad imprezą objęli: portal pless.pl, portal infopres.pl, „Gazeta Pszczyńska” oraz „Głos Pszczyński”.

Dodatkowych informacji o grze udziela:
Marta Wesołowska
Kierownik Referatu Promocji