Aranżacja wnętrz muzeum - projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny nowej aranżacji wnętrz Muzeum Prasy Śląskiej został opracowany przez Anię Górę-Wojtyła oraz Miłkę Krzemień prowadzące w Pszczynie własną pracownię pod nazwą Fabryka Pomysłów. Projekt został pozytywnie oceniony przez Radę Programową muzeum oraz Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Pszczyńskiej.

Zakres realizacji projektu będzie uzależniony od środków jakie Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej pozyska na ten cel. Muzeum powstało w 1985 roku i do tej pory przechodziło jedynie kosmetyczne zmiany. Ten projekt pozwoli w dużo większym stopniu zmienić ekspozycję co niewątpliwie wpłynie na atrakcyjność naszego muzeum. (pb)