NOC MUZEÓW ZA NAMI

Dziękujemy wszystkim uczestnikom NOCY MUZEÓW, a szczególnie tym którzy w liczbie kilkuset przekroczyli progi naszego Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie.

Ci którzy zdecydowali się nas odwiedzić mieli okazję zobaczyć film o naszym patronie Wojciechu Korfantym, wydrukować pamiątkowy druk na XIX-wiecznej ręcznej prasie pochodzącej z warsztatu Emila Kahlego, a także wziąć udział w prezentacji instrumentów dawnych w kameralnym wnętrzu Izby u Telemanna zlokalizowanej na piętrze kamienicy.

Zapraszamy ponownie!

A już w najbliższym czasie zapraszamy szczególnie na organizowaną przez nas w sobotę 14 czerwca br.  INDUSTRIADĘ - czyli święto szlaku zabytków techniki województwa śląskiego.
Szczegóły już niebawem na naszej stronie Muzeum Prasy Śląskiej w specjalnej zakładce oraz jako wydarzenie na facebooku.