MUZEUM W PRZEWODNIKU

Na pozątku września ukazał się nowy - drugi już przewodnik po Szlaku Zabytków Techniki wydany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Swoje miejsce znalazła w nim również Pszczyna, a konkretnie mieszczące się tu Muzeum Prasy Śląskiej.

Broszura nie tylko informuje o danym obiekcie, ale podaje też czas jego zwiedzania, odległość od najbliższego punktu gastronomicznego czy parkingu oraz czas dojazdu do innych obiektów szlaku położonych w sąsiedztwie.

Muzeum Prasy Śląskiej także znalazło się na liście atrakcji. Przewodnik podpowiada, co warto zobaczyć i prezentuje zarówno historię miejsca, jak i ciekawostki z nim związane. W informatorze zamieszczone zostały również zdjęcia maszyn znajdujących się w naszym Muzeum.

- Od czasu ukazania się pierwszego przewodnika Szlak wzbogacił się o Browar Obywatelski w Tychach oraz Park Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Dodatkowo Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia Guido w Zabrzu oraz Tyskie Browarium i Muzeum Browaru Żywiec otrzymały tytuły gwiazd techniki, czyli obiektów szczególnie polecanych turystom - wyjaśnia Adam Hajduga, kierownik referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego w Wydziale Kultury.

(pb / pless.pl)