Przejdź do: treści | menu

Aktualności

INDUSTRIADA - podsumowanie

W tym roku już po raz trzeci odbyła się INDUSTRIADA, czyli Święto Szlaku Zabytków Techniki.
Wtym wydarzeniu czynny udział brało również Nasze Muzeum.
Tegoroczna edycja prowadzona była pod hasłem „Światło ze szlaku - 90 rocznica przyłączenia Śląska do Polski”. Pogoda w tym roku dopisała aż nadto – upał dawał się we znaki zarówno organizatorom, jak i gościom.
Impreza rozpoczęła się otwarciem wystawy fotograficznej pt. „Światło ze Szlaku”. Zdjęcia eksponatów z naszego muzeum wykonane zostały przez Jacka Jarczoka
Goście mogli zwiedzać muzeum od godziny 10:00 – 22:00. Dla zwiedzających przygotowaliśmy prezentację rycin – rysunków technicznych z przełomu XVIII/XIX wieku do budowy młyna wodnego
i koła młyńskiego oraz prezentację elementów renowacji organów – pozytywu z 1783 r. w „Izbie
u Telemanna” elementy meblarskie, snycerskie i złocone. Każdy odwiedzający mógł również własnoręcznie wytłoczyć pamiątkę na zabytkowej prasie drukarskiej oraz odbić dłoń na mega grafice, która zostanie przekazana na licytację podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dla których przygotowaliśmy specjalną grę planszową oraz warsztaty druku ręcznego, na których każde dziecko mogło własnoręcznie wydrukować swój pomysł na koszulce.
Dla dorosłych przygotowaliśmy grę miejską „Terenowa Łamigłówka” z cennymi nagrodami. 
Przed muzeum wystąpił Zespół Regionalny „Pszczyna” oraz zespół „Pless Band”, który porwał większość gości do tańca. Imprezę zakończyło „Kino na bruku”, przed muzeum ustawiono kino plenerowe w ramach, którego wyświetlono film – „Muzeum utracone”
Podczas tegorocznej INDUSTRIADY zostały wręczone nagrody w konkursie ogłoszonym
w Muzeum Prasy Śląskiej na reportaż prasowy pt. „90 lecie powrotu Śląska do Macierzy”. Niektóre z nagrodzonych prac zostały wydrukowane w specjalnym numerze „Pszczyńskiego Niezależnego Orędownika Kulturalnego” poświęconego Industriadzie, który jest dostępny w kasie muzeum.

<< Wróć do poprzedniej strony

© 2011-2019 Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie serwisów www: Artscape