INDUSTRIADA 2013 - podsumowanie

Kolejna, 4-ta już, edycja INDUSTRIADY zakończyła się sukcesem. Piękna pogoda w sobotę 8 czerwca br. dopisała. Goście licznie przybywali do muzeum do późnych godzin wieczornych. Zwiedzający nasze muzeum w tym dniu mieli okazję zobaczyć uruchomioną specjalnie na ten dzień maszynę Heidelberg oraz wydrukować pamiątkowy druczek na ponad 150-letniej bostonce - prasie ręcznej.

Aleksander Spyra opowiedział jak powstała wydana właśnie przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej książka pt. "Szlak polskiego słowa drukowanego na Śląsku". Prezentację książki w niezwykle subtelny sposób uzupełniał występ chóru "Con Fuoco". Każdy przybyły gość otrzymał egzemplarz promowanej książki.

Obok wielu gości nasze muzeum w dniu INDUSTRIADY odwiedzili również Poseł na Sejm RP Sławomir Kowalski oraz Wicewojewoda Śląski Piotr Spyra.

Przez cały czas w jednej z sal można było oglądać film o szczególnych dla Śląska postaciach - Wojciechu Korfantym i Konstantym Wolnym. Wydarzeniem plenerowym była wystawa na rynku pszczyńskim, poświęcona gazetom Śląsko-Dąbrowskiej "Solidarności". Wystawa będzie udostęniona do końca miesiąca.

Gra Miejska "Pszczyńscy Latarnicy" uzupełniała całą imprezę i poprowadziła uczestników Industriady w zaułki starego miasta. Choć w grze brali udział przede wszystkim Pszczyniacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, to w najwyżej punktowanej grupie byli także mieszkańcy Bielska-Białej, Jastrzębia Zdroju oraz Tychów. Najlepszym wręczono atrakcyjne nagrody - w tym turystyczne... latarnie. Wszyscy uczestnicy gry wracali zadowoleni do domów, bowiem pozostali uczestnicy otrzymali nagrody dodatkowe - wartościowe albumy oraz książki poświęcone Pszczynie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom pszczyńskiej edycji
tegorocznej Industriady i zapraszamy za rok!

fot. Agnieszka Jarczok