Praca Muzeum w roku 2020 - aktualny cennik

Dni i godziny otwarcia Muzeum pozostaną w tym roku bez zmian. Muzeum będzie czynne od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 14:00 oraz w niedziele (tylko od kwietnia do września) w godzinach od 14:00 do 18:00.
Po uprzedniej rezerwacji istnieje możliwość zwiedzania również w inne dni oraz w innych godzinach.

Informujemy, że w roku 2020 w Muzeum Prasy Śląskiej będą obowiązywać poniższe ceny:

• bilet ulgowy 5 zł
  • bilet normalny 10 zł
  • Izba u Telemanna 2 zł

Na zwiedzenie całości należy poświęcić ok. 1 godziny. Wewnątrz budynku istnieją progi i schody przez co zwiedzanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest utrudnione.

Usługa przewodnicka

• jednorazowa opłata 50 zł

Rezerwacji należy dokonać co najmniej 2 tygodnie przed planowanym przyjazdem. Zgłaszając grupę należy podać numeru telefonu kontaktowego.

Przewodnicy, po wcześniejszej rezerwacji, oprowadzają w językach: polskim, francuskim i rosyjskim. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa godzinę. Grupa nie może liczyć więcej niż 20 osób.

Ponadto oferujemy inne formy zwiedzania dla grup:

1. Warsztaty dziennikarskie – uczniowie w grupie do 10 osób wykonują z instruktorem winietę gazetki, łamią stronę tytułowa, formują podlew pod ilustrację, klinują do formy, robią próbną odbitkę na XIX wiecznej prasie typograficznej i korektę.

Czas warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych

2. Warsztaty introligatorskie – przybliżamy ten rzadki zawód – poprzez warsztaty dla grup do 10 uczniów, którzy wykonują na dawnych ręcznych urządzeniach: obcinanie bloku książki, falcowanie, bigowanie okładki, przyklejanie bloku okładki i obcinanie całości książki na gilotynie.

Czas warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych

3. Warsztaty instrumentów muzycznych – to przybliżenie młodzieży dawnych instrumentów muzycznych używanych przeważnie na terenie Śląska. Warsztaty odbywają się w „Izbie u Telemanna” sali ekspozycyjnej i koncertowej, zlokalizowanej na piętrze kamienicy.
Uczestnicy zapoznają się z cennymi instrumentami muzycznymi, ich budową i brzmieniem. Wysłuchają kilku taktów na bezcennym pozytywie z XVIII wieku, „piano de table” z 1805 roku czy wiedeńskim fortepianie z przełomu XIX/XX wieku.

Czas trwania warsztatów – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 100 złotych.

4. Ekskluzywne warsztaty tłoczenia na ręcznie czerpanym papierze 2 kolorowego druku z 1612 roku – każdy z uczestników tłoczy druk na XIX wiecznej prasie ręcznej typu „boston” i zachowuje go dla siebie.

Czas trwania warsztatu – 1 godzina, cena dla 10 osobowej grupy – 150 złotych.

Rezerwacja

Rezerwacji terminów proszę dokonywać telefonicznie lub drogą mailową co najmniej 2 tygodnie przed planowaną wizytą. Zgłaszając grupę należy podać numer telefonu kontaktowego.

telefon: 32 210 16 27, 502 557 804, 796 014 964

e-mail: biuro@tmzp.pl