VI GRA KSIĄŻĘCA ATRAKCJĄ DAISY DAYS W PSZCZYNIE

„ARYSTOKRACJA SIĘ BAWI! – ŚWIAT ROZRYWEK PRZEŁOMU XIX I XX WIEKU”
VI GRA KSIĄŻĘCA ATRAKCJĄ DAISY DAYS W PSZCZYNIE

W sobotę 24 maja br. w trakcie szóstej edycji Gry Książęcej w Pszczynie uczestnicy przeniosą się wyobraźnią do najszczęśliwszych lat małżeństwa księżnej Daisy i Jana Henryka XV Hochberga
i wcielą w bogatych i beztroskich arystokratów z przełomu XIX i XX wieku. W towarzystwie przyszłych dziedziców bajecznej fortuny gracze poznają świat rozrywek sprzed ponad wieku
i powalczą o punkty, które zbliżą ich do głównej nagrody gry czyli pobytu w hotelu na terenie Zamku Książ w Wałbrzychu. Uwaga! Przybycie na grę w stroju nawiązującym do epoki będzie premiowane dodatkowymi punktami.

Czym jest Gra Książęca?
Gra Książęca to organizowana od 2009 roku bezpłatna i otwarta dla wszystkich chętnych fabularna gra miejska. Celem gry jest przybliżanie uczestnikom atrakcji turystycznych Pszczyny, historii miasta i ciekawostek o życiu jego dawnych mieszkańców. Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Wszystkie informacje gracze zdobywają w toku zabawy. Na uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie z zadaniami gry czekają nagrody ufundowane przez Sponsorów.

Gra rozpocznie się o 16.30, a uroczyste zakończenie zaplanowano na 21.00.

Dla kogo gra?
Gra Książęca to czterogodzinna impreza łącząca scenariuszowe gry terenowe, podchody, elementy gier komputerowych i RPG. W trakcie gry uczestnicy spotykają postaci dawnych właścicieli Pszczyny i ich służby i w ich towarzystwie wykonują ciekawe zadania przybliżające historię miasta. Do udziału w grze zachęcamy osoby w każdym wieku, które chcą w ciekawy, aktywny sposób poznać  najciekawsze miejsca w Pszczynie.

Jak wziąć udział w grze?
Do udziału w grze niezbędna jest rejestracja, która odbędzie się w dniu gry od 14.30 do 16.15
w Biurze Informacji Turystycznej w Bramie Wybrańców na Rynku. W grze można brać udział indywidualnie lub w zespołach od 2 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 150 miejsc w grze. Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc na stronie gry www.gra.pszczyna.pl. Z rezerwacji internetowej można skorzystać do 23 maja 2014 (do godz. 23:59) lub do wcześniejszego wyczerpania miejsc w grze.

Kto za tym stoi?
Organizatorami gry są: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem  wykonawczym firma Silesia Events. Sponsorami nagród Gry są: „Wieża Woda” – Steampunkowa restauracja w Pszczynie, Restauracja „U Mikołajca”, Hotel „Imperium”, Restauracja „Kameralna”
w Hotelu Piaskowym, Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej sp. z o.o., Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej, Pszczyńskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Pszczynie. Patronat medialny nad imprezą objęli: portal pless.pl, portal infopres.pl, „Gazeta Pszczyńska” oraz „Głos Pszczyński”.

Kontakt w sprawie gry:
Dorota Janas – Silesia Events