Industriada 2021

W sobotę 11 września 2021 roku odbyła się kolejna edycja Święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2021. Tak jak w poprzednich latach i w tym roku frekwencja dopisała. Miejsca na wszystkie prowadzone warsztaty, a także na zwiedzanie były limitowane zgodnie z obowiązującymi wciąż ograniczeniami pandemicznymi. Wszystkie też były zarezerowane wiele dni przed rozpoczęciem imprezy. Wyjątkiem był prowadzony na ulicy przed muzeum pokaz czerpania papieru, który przyciągał przechodniów spacerujących w ten słoneczny dzień po pszczyńskiej starówce. Muzeum odwiedzili wspaniali goście często z odległych miejscowości jak np. Koszęcin, Częstochowa czy Gliwice. Wspólna zabawa w ramach Industriady to radość nie tylko dla jej uczestników, ale wszystkich zaangażowanych w jej tworzenie i prowadzących obiekty znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Zapraszamy ponownie także w pozostałe dni roku!

Zdjęcia: Oskar Piecuch & Piotr Buchta